Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Ortak 3.227 1

Zoom Programı – Nasıl Üye Olabilirim?

Zoom Nedir?

Zoom programı insanların görüntülü görüşmelerini sağlayan bir video konferans programıdır. Bu program sayesinde birbirinden uzakta olan kimseler internet ortamında bir araya gelebilir. Uzaktan eğitime geçtiğimiz bu günlerde öğrenciler ile öğretmenleri buluşturan en kullanışlı araçlardan biri zoom programıdır.

Zoom programının en kullanışlı özelliklerinden biri ise katılımcılardan herhangi bir üyelik istemiyor oluşudur. Video konferansa girebilmek için kayıt olmanıza gerek yoktur. Skype veya Microsoft Teams gibi diğer uygulamalar üye olmanızı isterken zoom programı katılımcılar için üyelik istemez. Fakat video konferans görüşmesi başlatabilmek için kayıt olmak gereklidir.

Herhangi bir video konferansa katılabilmek için görüşmeyi başlatan kişinin (HOST) size bir davetiye linki göndermesi gerekir. Bu linke tıkladığınızda görüşmeye direkt bağlanabilirsiniz. Eğer mobil bir aygıt üzerinden girecekseniz bu sefer “MEETING ID” ve “PASSWORD” girmeniz gerekecektir.

 

Zoom Programı Üyeliği Nasıl Yapılır?

1) Zoom.us internet adresine girip SIGN UP yazan yere tıklıyoruz

zoom-programi-uyeligi-nasıl-olur

2) Kullandığımız mail adresini yazıp kayıt oluyoruz. İsterseniz Google veya Facebook hesaplarınızı kullanarak da üye olabilirsiniz.

 

zoom-programi-uyeligi-nasıl-olur

3) Kayıt olduk mail adresinize aktivasyon linki gönderildi.

zoom-programi-uyeligi-nasıl-olur

4) Mail adresimizi açıp aktivasyon linkine tıklayarak üyeliğimizi aktif hale getiriyoruz.

zoom-programi-uyeligi-nasıl-olur

5) Ad soyad ve şifre (2 defa) bilgilerimizi giriyoruz

zoom-programi-uyeligi-nasıl-olur

6) Bu adımda kullanıcı davet etmemizi istiyor. Gerek olmadığından bu adımı atlamak için SKIP THIS STEP yazan yere tıklıyoruz.

Bu kadar! Artık programa üye oldunuz. Kullanıcı adı ve şifrenizle programa giriş yapabilirsiniz. Aşağıdan zoom programı indirme linklerine ulaşabilirsiniz


Ramazan Hoca {Ramazan Hoca}

Merhaba Ben Ramazan Hocanız, Burada ortaokul ve LGS matematik konularını anlamana büyük yardımı olacak kısa yollar ve faydalı ipuçlarını bulabileceksin. LGS ve okul sınavlarına hazırlık için örnek soruları çözüyor ve sizin çalışmanız için ders anlatım pdflerini hazırlıyorum. Tüm bunlara anında ulaşmak için YouTube kanalımıza abone olmayı ve bildirimleri açmayı unutma.

“Zoom Programı – Nasıl Üye Olabilirim?” üzerine 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir